Ankara E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Ankara E-İmar uygulaması ile Ankara Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Ankara şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Ankara E-İmar Durumu Sorgulama

Ankara E-İmar Sorgulama

Ankara E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Ankara ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Ankara İlçesi
Akyurt E-İmar Uygulaması
Altındağ E-İmar Uygulaması
Ayaş E-İmar Uygulaması
Bala E-İmar Uygulaması
Beypazarı E-İmar Uygulaması
Çamlıdere E-İmar Uygulaması
Çankaya E-İmar Uygulaması
Çubuk E-İmar Uygulaması
Elmadağ E-İmar Uygulaması
Etimesgut E-İmar Uygulaması
Evren E-İmar Uygulaması
Gölbaşı E-İmar Uygulaması
Güdül E-İmar Uygulaması
Haymana E-İmar Uygulaması
Kalecik E-İmar Uygulaması
Kahramankazan E-İmar Uygulaması
Keçiören E-İmar Uygulaması
Kızılcahamam E-İmar Uygulaması
Mamak E-İmar Uygulaması
Nallıhan E-İmar Uygulaması
Polatlı E-İmar Uygulaması
Pursaklar E-İmar Uygulaması
Sincan E-İmar Uygulaması
Şereflikoçhisar E-İmar Uygulaması
Yenimahalle E-İmar Uygulaması

Ankara şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ankara E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın