Sivas E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Sivas E-İmar uygulaması ile Sivas Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Sivas şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Sivas E-İmar Durumu Sorgulama

Sivas E-İmar Sorgulama

Sivas E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Sivas Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sivas Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Sivas Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Sivas merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Sivas ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sivas E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Sivas merkeze bağlı Abdulvahabigazi, Ahmet Turangazi, Akdeğirmen, Alibaba, Altuntabak, Aydoğan, Bahtiyarbostan, Cami-İ Kebir, Çarşıbaşı, Çayboyu, Çayyurt, Çiçekli, Danişmentgazi, Dedebalı, Demircilerardı, Diriliş, Dörteylül, Ece, Eğriköprü, Emek, Esentepe, Esenyurt, Eskikale, Fatih, Ferhatbostan, Fevziçakmak, Gökçebostan, Gökmedrese, Gültepe, Gülyurt, Halil Rıfatpaşa, Huzur, İnönü, İstiklal, Kadı Burhanettin, Kaleardı, Kardeşler, Karşıyaka, Kılavuz, Kızılırmak, Küçükminare, Kümbet, Mehmet Akif Ersoy, Mehmetpaşa, Meraküm, Mevlana, Mısmılırmak, Mimar Sinan, Orhangazi, Örtülüpınar, Paşabey, Pulur, Selçuklu, Seyrantepe, Sularbaşı, Şehitömeryıldırım, Şeyh Şamil, Tuzlugöl, Uzuntepe, Üçlerbey, Yahyabey, Yeni, Yenidoğan, Yenişehir, Yeşilyurt, Yiğitler, Yunusemre, Yüceyurt mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Sivas e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Sivas Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Sivas Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Sivas Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Sivas Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın