Erzurum E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Erzurum E-İmar uygulaması ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Erzurum şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Erzurum E-İmar Durumu Sorgulama

Erzurum E-İmar Sorgulama

Erzurum E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Erzurum ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Erzurum İlçesi
Aşkale E-İmar Uygulaması
Aziziye E-İmar Uygulaması
Çat E-İmar Uygulaması
Hınıs E-İmar Uygulaması
Horasan E-İmar Uygulaması
İspir E-İmar Uygulaması
Karaçoban E-İmar Uygulaması
Karayazı E-İmar Uygulaması
Köprüköy E-İmar Uygulaması
Narman E-İmar Uygulaması
Oltu E-İmar Uygulaması
Olur E-İmar Uygulaması
Palandöken E-İmar Uygulaması
Pasinler E-İmar Uygulaması
Pazaryolu E-İmar Uygulaması
Şenkaya E-İmar Uygulaması
Tekman E-İmar Uygulaması
Tortum E-İmar Uygulaması
Uzundere E-İmar Uygulaması
Yakutiye E-İmar Uygulaması

Erzurum şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Erzurum E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Erzurum Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın