Fındıklı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Rize Fındıklı E-İmar uygulaması ile Fındıklı Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Fındıklı ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Fındıklı E-İmar Durumu Sorgulama

Fındıklı E-İmar Sorgulama

Fındıklı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Fındıklı E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Fındıklı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Fındıklı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Rize ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Rize ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fındıklı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Fındıklı ilçesindeki Aksu, Hürriyet, Ilıca, Liman, Merkez, Sahil, Tatlısu, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Fındıklı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Fındıklı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Fındıklı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Fındıklı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Fındıklı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın