Savaştepe E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Balıkesir Savaştepe E-İmar uygulaması ile Savaştepe Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Savaştepe ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Savaştepe E-İmar Durumu Sorgulama

Savaştepe E-İmar Sorgulama

Savaştepe E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Savaştepe E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Savaştepe Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Savaştepe Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Balıkesir ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Balıkesir ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Savaştepe E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Savaştepe ilçesindeki Akpınar, Ardıçlı, Aşağıdanişment, Beyköy, Bozalan, Cumhuriyet, Çaltılı, Çamurlu, Çavlı, Çiftlikdere, Çukurçayır, Deveören, Dikmeler, Eğerci, Esenköy, Fatih, Güvem, Güvemküçüktarla, Hıdırbalı, Hürriyet, İsadere, İstiklal, Kalemköy, Karacalar, Karaçam, Karapınar, Kocabıyıklar, Kocaören, Koğukyurt, Kongurca, Kurudere, Madenmezarı, Mecidiye, Minnetler, Pelitcik, Sarıbeyler, Sarısüleymanlar, Sıtmapınar, Soğucak, Söğütçük, Söğütlügözle, Tavşancık, Türediler, Yazören, Yeşilhisar, Yolcupınarı, Yukarıdanişment, Yukarıkaraçam, Yunakdere, Zafer mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Savaştepe e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Savaştepe Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Savaştepe Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Savaştepe Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Savaştepe Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın