Yıldızeli E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Sivas Yıldızeli E-İmar uygulaması ile Yıldızeli Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Yıldızeli ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Yıldızeli E-İmar Durumu Sorgulama

Yıldızeli E-İmar Sorgulama

Yıldızeli E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Yıldızeli E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yıldızeli Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Yıldızeli Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Sivas ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Sivas ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yıldızeli E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Yıldızeli ilçesindeki Aydın, Camii, Cumhuriyet, Çamlıbel, Fatihsultanmehmet, Fevzi Çakmak, Kargın, Karşıyaka, Mehmetakifersoy, Reşadiye, Salihiye, Selamet, Yenicamii, Yeşilyurt mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Yıldızeli e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Yıldızeli Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Yıldızeli Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Yıldızeli Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Yıldızeli Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın