Hemşin E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Rize Hemşin E-İmar uygulaması ile Hemşin Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Hemşin ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Hemşin E-İmar Durumu Sorgulama

Hemşin E-İmar Sorgulama

Hemşin E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Hemşin E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hemşin Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Hemşin Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Rize ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Rize ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hemşin E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Hemşin ilçesindeki Bahar, Mutlu, Ortaköy, Yeniköy mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Hemşin e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Hemşin Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Hemşin Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Hemşin Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Hemşin Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın