Çayırlı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Erzincan Çayırlı E-İmar uygulaması ile Çayırlı Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Çayırlı ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çayırlı E-İmar Durumu Sorgulama

Çayırlı E-İmar Sorgulama

Çayırlı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çayırlı E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çayırlı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çayırlı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Erzincan ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Erzincan ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çayırlı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çayırlı ilçesindeki Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Fatih Mahallesine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çayırlı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çayırlı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çayırlı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Çayırlı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Çayırlı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın