Pınarhisar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kırklareli Pınarhisar E-İmar uygulaması ile Pınarhisar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Pınarhisar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Pınarhisar E-İmar Durumu Sorgulama

Pınarhisar E-İmar Sorgulama

Pınarhisar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Pınarhisar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Pınarhisar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Pınarhisar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kırklareli ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kırklareli ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pınarhisar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Pınarhisar ilçesindeki Akarlar Mahallesi, Beylik Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Dere Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Orta Mahallesi, Yenicamii mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Pınarhisar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Pınarhisar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Pınarhisar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Pınarhisar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Pınarhisar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın