Niğde E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Niğde E-İmar uygulaması ile Niğde Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Niğde şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Niğde E-İmar Durumu Sorgulama

Niğde E-İmar Sorgulama

Niğde E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Niğde Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Niğde Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Niğde Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Niğde merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Niğde ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Niğde E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Niğde merkeze bağlı Ahipaşa, Alaaddin, Aşağı, Aşağı Kayabaşı, Bahçelievler, Balhasan, Boğaziçi, Burhan, Cumhuriyet, Çayır, Dere, Devlet, Dumlupınar, Efendibey, Esenbey, Eski Gümüş, Eskisaray, Fatih, Fertek, Fevzipaşa, Hamamlı, Hürriyet, Hüyük, İlhanlı, İnönü, Kale, Kumluca, Milliyet, Nar, Orta, Saruhan, Selçuk, Sırali, Songur, Şahinali, Şahsüleyman, Şehitler, Yavuz, Yeni, Yeni Gümüş, Yenice, Yukarı, Yukarı Kayabaşı, Zafer mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Niğde e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Niğde Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Niğde Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Niğde Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Niğde Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın