Sarıveliler E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Karaman Sarıveliler E-İmar uygulaması ile Sarıveliler Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Sarıveliler ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Sarıveliler E-İmar Durumu Sorgulama

Sarıveliler E-İmar Sorgulama

Sarıveliler E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Sarıveliler E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sarıveliler Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Sarıveliler Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Karaman ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Karaman ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sarıveliler E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Sarıveliler ilçesindeki Adiller, Baş, Cumhuriyet, Çakıllar, Çukurbağ, Esentepe, Göksu, Gülpazar, Günder, Karakaya, Küçük Karapınar, Mençek, Merkez, Ortaköy, Turcalar, Ulucami, Yeşilyurt, Yıldız mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Sarıveliler e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Sarıveliler Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Sarıveliler Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Sarıveliler Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Sarıveliler Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın