Güneysınır E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Konya Güneysınır E-İmar uygulaması ile Güneysınır Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Güneysınır ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Güneysınır E-İmar Durumu Sorgulama

Güneysınır E-İmar Sorgulama

Güneysınır E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Güneysınır E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Güneysınır Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Güneysınır Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Konya ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Konya ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güneysınır E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Güneysınır ilçesindeki Ağras, Avcıtepe, Aydoğmuş, Bardas, Durayda, Emirhan, Güneybağ, Gürağaç, Habiller, Karasınır, Kayaağzı, Kızılöz, Kurukavak, Mehmet Ali, Mevlana, Ömeroğlu, Örenboyalı, Sarıhacı mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Güneysınır e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Güneysınır Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Güneysınır Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Güneysınır Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Güneysınır Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın