Kayseri E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kayseri E-İmar uygulaması ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Kayseri şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Kayseri E-İmar Durumu Sorgulama

Kayseri E-İmar Sorgulama

Kayseri E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Kayseri ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Kayseri İlçesi
Akkışla‎ E-İmar Uygulaması
Bünyan‎ E-İmar Uygulaması
Develi E-İmar Uygulaması
Felahiye E-İmar Uygulaması
Hacılar‎ E-İmar Uygulaması
Kocasinan E-İmar Uygulaması
Melikgazi E-İmar Uygulaması
Pınarbaşı E-İmar Uygulaması
Sarıoğlan E-İmar Uygulaması
Sarız E-İmar Uygulaması
Talas‎ E-İmar Uygulaması
Tomarza E-İmar Uygulaması
Yahyalı‎ E-İmar Uygulaması
Yeşilhisar E-İmar Uygulaması
Özvatan E-İmar Uygulaması
İncesu E-İmar Uygulaması

Kayseri şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kayseri E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı Akkışla‎, Bünyan‎, Develi, Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas‎, Tomarza, Yahyalı‎, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Kayseri Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın