Adıyaman E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Adıyaman E-İmar uygulaması ile Adıyaman Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Adıyaman şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Adıyaman E-İmar Durumu Sorgulama

Adıyaman E-İmar Sorgulama

Adıyaman E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Adıyaman Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Adıyaman Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Adıyaman merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Adıyaman ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adıyaman E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Adıyaman merkeze bağlı Alitaşı, Altınşehir, Bahçecik, Bahçelievler, Bahçelievler, Barbaros Hayrettin, Cumhuriyet, Cumhuriyet, Çatderesi, Çimenke, Esence, Esentepe, Eskisaray, Fatih, Gazi, Hasankan, Hocaömer, Hürriyet, İmamağa, İncekoz, Kapcami, Karaçalı, Karapınar, Kayalık, Malazgirt, Mara, Mehmet Akif, Merkez, Mimar Sinan, Musalla, Mustafa Yücel Özbilgin, Örenli, Serintepe, Sıratut, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Türkiye Petrolleri, Ulucami, Varlık, Yakacık, Yavuz Selim, Yeni, Yeni Sanayi, Yenipınar, Yeşilyurt, Yeşilyurt, Yunus Emre, Zivar mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Adıyaman e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Adıyaman Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Adıyaman Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Adıyaman Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Adıyaman Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın