Hakkari E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Hakkari E-İmar uygulaması ile Hakkari Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Hakkari şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Hakkari E-İmar Durumu Sorgulama

Hakkari E-İmar Sorgulama

Hakkari E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Hakkari Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hakkari Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Hakkari Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Hakkari merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Hakkari ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hakkari E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Hakkari merkeze bağlı Bağlar, Bağlarbaşı, Berçelan, Biçenek, Biçer, Bulak, Cumhuriyet, Çaylıca, Dağgöl, Gazi, Halife Derviş, Karşıyaka, Keklikpınar, Kıran, Köyiçi, Medrese, Merzan, Pehlivan, Pınarbaşı, Sümbül, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Hakkari e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Hakkari Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Hakkari Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Hakkari Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Hakkari Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın