Bağlar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Diyarbakır Bağlar E-İmar uygulaması ile Bağlar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Bağlar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Bağlar E-İmar Durumu Sorgulama

Bağlar E-İmar Sorgulama

Bağlar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Bağlar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bağlar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Bağlar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Diyarbakır ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Diyarbakır ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağlar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Bağlar ilçesindeki 5 Nisan, Ağaçgeçit, Alankoz, Alipınar, Bağcılar, Batıçanakçı, Batıkarakoç, Buçuktepe, Buyuransu, Çiçekliyurt, Çiftlik, Develi, Ekince, Fatih, Gömmetaş, Kabahıdır, Kamışpınar, Karacadağ, Karahanköy, Kaynartepe, Kırkıncık, Kırkkoyun, Kolludere, Körhat, Körtepe, Mevlana Halit, Muradiye, Oğlaklı, Ortaören, Övündüler, Özdemir, Pınaroğlu, Sakallı, Sarıdallı, Selahattin Eyyubi, Şeyh Şamil, Tavşantepe, Tellikaya, Tokluca, Topraktaş, Topyolu, Uzunbahçe, Yeniköy, Yeşildallı, Yiğityolu, Yukarı Mollaali, Yukarıakdibek, Yunus Emre mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Bağlar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Bağlar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Bağlar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Bağlar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Bağlar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın