Diyarbakır E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Diyarbakır E-İmar uygulaması ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Diyarbakır şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Diyarbakır E-İmar Durumu Sorgulama

Diyarbakır E-İmar Sorgulama

Diyarbakır E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Diyarbakır ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır İlçesi
Bağlar E-İmar Uygulaması
Bismil E-İmar Uygulaması
Çermik E-İmar Uygulaması
Çınar E-İmar Uygulaması
Çüngüş E-İmar Uygulaması
Dicle E-İmar Uygulaması
Eğil E-İmar Uygulaması
Ergani E-İmar Uygulaması
Hani E-İmar Uygulaması
Hazro E-İmar Uygulaması
Kayapınar E-İmar Uygulaması
Kocaköy E-İmar Uygulaması
Kulp E-İmar Uygulaması
Lice E-İmar Uygulaması
Silvan E-İmar Uygulaması
Sur E-İmar Uygulaması
Yenişehir E-İmar Uygulaması

Diyarbakır şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın