Diyarbakır Kocaköy E-İmar uygulaması ile Kocaköy Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Kocaköy ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Kocaköy E-İmar Durumu Sorgulama

  Kocaköy E-İmar Sorgulama

  Kocaköy E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Kocaköy E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Kocaköy Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Kocaköy Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Diyarbakır ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Diyarbakır ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Kocaköy E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Kocaköy ilçesindeki Ambar, Arkbaşı, Boyunlu, Bozbağlar, Bozyer, Çakmaklı, Çayırlı, Çaytepe, Eyüpler, Gökçen, Gözebaşı, Günalan, Hacı Reşit, Kaya, Kokulupınar, Suçıktı, Şaklat, Şerifoğulları, Şeyh Şerafettin, Tepecik, Yazıköy, Yenişehir mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Kocaköy e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Kocaköy Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Kocaköy Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Kocaköy Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Kocaköy Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.