Siirt E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Siirt E-İmar uygulaması ile Siirt Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Siirt şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Siirt E-İmar Durumu Sorgulama

Siirt E-İmar Sorgulama

Siirt E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Siirt Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Siirt Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Siirt Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Siirt merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Siirt ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Siirt E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Siirt merkeze bağlı Afetevleri, Alan, Algül, Bağlar, Bahçelievler, Barış, Batı, Conkbayır, Çal, Doğan, Dumlupınar, Halenze, İnönü, Karakol, Koçpınar, Kooperatif, Sakarya, Tınaztepe, Ulus, Ülkü, Veysel Karani, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Siirt e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Siirt Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Siirt Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Siirt Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Siirt Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın