Niksar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tokat Niksar E-İmar uygulaması ile Niksar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Niksar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Niksar E-İmar Durumu Sorgulama

Niksar E-İmar Sorgulama

Niksar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Niksar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Niksar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Niksar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Tokat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Tokat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Niksar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Niksar ilçesindeki 50.Yıl, Akpınar, Aydınlıkevler, Ayvaköy, Ayvaz, Bağlar, Bahçelievler, Ballıca, Bengiler, Beyazıt, Buz, Cedit, Cepnibey, Çengelli, Dönekse, Eskidir, Fatih, Gazi Osman Paşa, Gaziahmet, Gözpınar, Hamidiye, Hasyer, Hayderbey, İsmetpaşa, Katipgölü, Kayapaşa, Kılıçarslan, Kırkkızlar, Kumçiftlik, Kültür, Melikgazi, Merkez, Şafak, Şair Emrah, Tamlar, Yakınca, Yapraklı, Yeni, Yeşilçam, Yeşilyurt, Yusufşah mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Niksar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Niksar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Niksar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Niksar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Niksar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın