Tokat E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tokat E-İmar uygulaması ile Tokat Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Tokat şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Tokat E-İmar Durumu Sorgulama

Tokat E-İmar Sorgulama

Tokat E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Tokat Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Tokat Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Tokat Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Tokat merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Tokat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tokat E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Tokat merkeze bağlı Akdeğirmen, Akın, Aktepe, Ali Yücel, Alipaşa, Altıyüzevler, Bahçelievler, Bedestenlioğlu, Behram, Bozatalan, Büyük Beybağı, Camiikebir, Cemalettin, Cumhuriyet, Çay, Çekerek, Derbent, Devegörmez, Doğancıbağları, Doğukent, Erenler, Esentepe, Geyras, Gezirlik, Gülbaharhatun, Güneşli, Hocaahmet, Kabe-İ Mescid, Kaleardı, Kanalaltı, Karasu, Karşıyaka, Kaşıkcıbağları, Kemer, Küçükbey Bağı, Küçükyıldız, Kümbet, Mahmutpaşa, Mehmetpaşa, Merkez, Oğulbey, Örtmeliönü, Perakende, Semerkant, Seyitnecmettin, Soğukpınar, Şht.Abdullah Özer, Topçam, Topçubağı, Yarahmet, Yeni, Yeniyurt, Yeşilırmak, Yeşilova, Yunusemre mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Tokat e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Tokat Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Tokat Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Tokat Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Tokat Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın