Ağrı ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Ağrı Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Ağrı sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Ağrı belediyesi veya Ağrı ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Ağrı Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Ağrı E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Ağrı ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Ağrı ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ağrı Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Ağrı merkez belediye veya  Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Ağrı ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Ağrı belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Ağrı Belediyesi SORGULA SORGULA
Diyadin Belediyesi
Doğubayazıt Belediyesi SORGULA
Eleşkirt Belediyesi
Hamur Belediyesi
Patnos Belediyesi SORGULA SORGULA
Taşlıçay Belediyesi SORGULA SORGULA
Tutak Belediyesi SORGULA

Aksi durumda ise yani Ağrı ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Ağrı ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Diyadin Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla