Ağrı Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Ağrı Belediyesi Merkez sınırları içinde olan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Ağrı Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Ağrı Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Ağrı Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Ağrı Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Ağrı Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

  Ağrı Belediyesi merkez sınırları içerisindeki mülk sahipleri her yıl 2 taksit olarak Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisini Ağrı Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Ağrı Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Ağrı Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

  Ağrı Belediyesi Online İşlemler Menüsü

  Ağrı Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Ağrı Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

  Ağrı Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  Ağrı Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Ağrı Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/agri-belediyeleri linkine tıklayarak Ağrı Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

  Ağrı Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Ağrı Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Ağrı Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Ağrı tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Ağrı Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Ağrı Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Ağrı ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Ağrı Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Ağrı Belediyesi merkez sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Ayrıca işsiz olanlar ve herhangi bir geliri olmayanlar gelir durumlarını belgeleyerek emlak vergisinden muaf olurlar. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  Ağrı Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.