Ağrı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Ağrı E-İmar uygulaması ile Ağrı Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Ağrı şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Ağrı E-İmar Durumu Sorgulama

Ağrı E-İmar Sorgulama

Ağrı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Ağrı Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Ağrı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Ağrı merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Ağrı ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ağrı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Ağrı merkeze bağlı 100.Yıl, Abide, Alpaslan, Aşağıküpkıran, Bahçelievler, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Fırat, Gazi, Hürriyet, Kazım Karabekir, Kurtuluş, Leylek Pınar, Mehmet Akif Ersoy, Murat, Sıtkıye, Yavuz mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Ağrı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Ağrı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Ağrı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Ağrı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Ağrı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın