Aydın ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Aydın Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Aydın sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Aydın belediyesi veya Aydın ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Aydın Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Aydın merkez belediye veya  Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Aydın Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Aydın E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Aydın ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Aydın ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Aydın ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Aydın belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Aydın SORGULA SORGULA
Bozdoğan SORGULA SORGULA
Buharkent SORGULA SORGULA
Çine SORGULA SORGULA
Didim SORGULA SORGULA
Efeler SORGULA SORGULA
Germencik SORGULA SORGULA
İncirliova SORGULA SORGULA
Karacasu SORGULA SORGULA
Karpuzlu SORGULA SORGULA
Koçarlı SORGULA SORGULA
Köşk SORGULA SORGULA
Kuşadası SORGULA SORGULA
Kuyucak SORGULA SORGULA
Nazilli SORGULA SORGULA
Söke SORGULA SORGULA
Sultanhisar SORGULA SORGULA
Yenipazar SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Aydın ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Aydın ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çine Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla