Şavşat E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Artvin Şavşat E-İmar uygulaması ile Şavşat Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Şavşat ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Şavşat E-İmar Durumu Sorgulama

Şavşat E-İmar Sorgulama

Şavşat E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Şavşat E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şavşat Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Şavşat Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Artvin ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Artvin ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şavşat E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Şavşat ilçesindeki Armutlu, Söğütlü, Yeniköy, Akdamla, Arpalı, Aşağıkoyunlu, Atalar, Balıklı, Cevizli, Ciritdüzü, Çağlıpınar, Çağlıyan, Çamlıca, Çavdarlı, Çayağzı, Çermik, Çiftlik, Çoraklı, Çukur, Dalkırmaz, Demirci, Demirkapı, Dereiçi, Dutlu, Düzenli, Elmalı, Erikli, Eskikale, Hanlı, Ilıca, Karaağaç, Karaköy, Kayabaşı, Kayadibi, Kirazlı, Kireçli, Kocabey, Köprülü, Köprüyaka, Kurudere, Küplüce, Maden, Meşeli, Meydancık, Mısırlı, Oba, Otluca, Pınarlı, Savaş, Saylıca, Sebzeli, Susuz, Şalcı, Şenköy, Şenocak, Taşköprü, Tepebaşı, Tepeköy, Üzümlü, Veliköy, Yağlı, Yamaçlı, Yaşar, Yavuzköy, Yeşilce, Yoncalı, Yukarıkoyunlu, Ziyaret mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Şavşat e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Şavşat Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Şavşat Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Şavşat Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Şavşat Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın