Artvin E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Artvin E-İmar uygulaması ile Artvin Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Artvin şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Artvin E-İmar Durumu Sorgulama

Artvin E-İmar Sorgulama

Artvin E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Artvin Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Artvin Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Artvin Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Artvin merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Artvin ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Artvin E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Artvin merkeze bağlı Balcıoğlu Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çayağzı Mahallesi, Dere Mahallesi, Orta Mahallesi, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Artvin e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Artvin Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Artvin Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Artvin Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Artvin Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın