Kartepe E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kocaeli Kartepe E-İmar uygulaması ile Kartepe Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Kartepe ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Kartepe E-İmar Durumu Sorgulama

Kartepe E-İmar Sorgulama

Kartepe E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Kartepe E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kartepe Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Kartepe Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kocaeli ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kocaeli ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kartepe E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Kartepe ilçesindeki Acısu, Arslanbey, Ataevler, Ataşehir, Balaban, Çepni, Derbent, Dumlupınar, Emekevler, Ertuğrul Gazi, Eşme, Eşmeahmediye, Fatih Sultan Mehmet, Havluburun, İbrikdere, İstasyon, Karatepe, Ketenciler, Köseköy, Maşukiye, Nusretiye, Pazarçayırı, Rahmiye, Sarımeşe, Serinlik, Suadiye, Sultaniye, Şevkatiye, Şirinsulhiye, Uzunbey, Uzunçiftlik, Uzuntarla mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Kartepe e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Kartepe Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Kartepe Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Kartepe Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Kartepe Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın