Bayburt ve İlçeler Belediyesi sınırlarındaki taşınmazların emlak vergisi ve ÇTV işlemleri Bayburt merkez veya Aydıntepe, Demirözü belediyesi Online işlemler (E-Belediye) kapsamında internet üzerinden sorgulanabilir ve sistem müsade ediyorsa kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

  Bayburt Merkez veya Bayburt ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Bayburt Merkez E-Belediye veya Bayburt ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

  Bayburt Merkez ve İlçe Belediyeleri e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

  Bayburt İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

  69 belediye emlak vergisi
  Bayburt www.bayburt.bel.tr https://online.bayburt.bel.tr/ebelediye
  Aydıntepe www.aydintepe.bel.tr www.aydintepe.bel.tr
  Demirözü yok

  Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

  Paylaş.