Bilecik ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Bilecik Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Bilecik ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Bilecik belediyesi veya Bilecik ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Bilecik İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Bilecik merkez belediye veya  Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Bilecik Merkez veya Bilecik ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Bilecik Merkez E-Belediye veya Bilecik ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Bilecik Merkez ve Bilecik İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İl Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla