Bilecik ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Bilecik Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Bilecik sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Bilecik belediyesi veya Bilecik ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Bilecik Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Bilecik merkez belediye veya  Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Bilecik Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Bilecik E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Bilecik ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Bilecik ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Bilecik ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bilecik belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Bilecik SORGULA SORGULA
Bozüyük SORGULA SORGULA
Gölpazarı SORGULA SORGULA
İnhisar SORGULA SORGULA
Osmaneli SORGULA SORGULA
Pazaryeri SORGULA SORGULA
Söğüt SORGULA SORGULA
Yenipazar SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Bilecik ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Bilecik ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak İnhisar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla