Bingöl ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Bingöl Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Bingöl sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Bingöl belediyesi veya Bingöl ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Bingöl merkez belediye veya  Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Bingöl Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Bingöl E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Bingöl ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Bingöl ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Bingöl ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bingöl belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Bingöl SORGULA SORGULA
Adaklı SORGULA SORGULA
Genç SORGULA SORGULA
Karlıova SORGULA SORGULA
Kiğı SORGULA SORGULA
Solhan SORGULA SORGULA
Yayladere SORGULA SORGULA
Yedisu SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Bingöl ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Bingöl ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Adaklı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla