Zonguldak Kdz.Ereğli Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Kdz.Ereğli Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Kdz.Ereğli Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Kdz.Ereğli Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Zonguldak Kdz.Ereğli Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kdz.Ereğli Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Kdz.Ereğli Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

  Zonguldak Kdz.Ereğli Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Kdz.Ereğli Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Kdz.Ereğli Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Kdz.Ereğli Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

  Kdz.Ereğli Belediyesi Online İşlemler Menüsü

  Kdz.Ereğli Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Kdz.Ereğli Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

  Kdz.Ereğli Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  Kdz.Ereğli Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Kdz.Ereğli Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/zonguldak-belediyeleri linkine tıklayarak Kdz.Ereğli Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

  Kdz.Ereğli Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Kdz.Ereğli Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Kdz.Ereğli Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Kdz.Ereğli tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Kdz.Ereğli Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Kdz.Ereğli Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Zonguldak ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Kdz.Ereğli Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Kdz.Ereğli Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  Kdz.Ereğli Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.