Bolu ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Bolu Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Bolu sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Bolu belediyesi veya Bolu ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Bolu Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Bolu merkez belediye veya  Dörtdivan, Gerede, Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben, Yeniçağa belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Bolu Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Bolu E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Bolu ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Bolu ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Bolu ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bolu belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Bolu SORGULA SORGULA
Dörtdivan SORGULA SORGULA
Gerede SORGULA SORGULA
Göynük SORGULA SORGULA
Kıbrıscık SORGULA SORGULA
Mengen SORGULA SORGULA
Mudurnu SORGULA SORGULA
Seben SORGULA SORGULA
Yeniçağa SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Bolu ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Bolu ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla