Burdur ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Burdur Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Burdur ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Burdur belediyesi veya Burdur ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Burdur İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Burdur merkez belediye veya  Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Burdur Merkez veya Burdur ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Burdur Merkez E-Belediye veya Burdur ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Burdur Merkez ve Burdur İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Burdur ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın