Çankırı ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Çankırı Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Çankırı sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Çankırı belediyesi veya Çankırı ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Çankırı Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Çankırı merkez belediye veya  Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Çankırı Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Çankırı E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Çankırı ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Çankırı ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Çankırı ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Çankırı belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Çankırı SORGULA SORGULA
Atkaracalar SORGULA SORGULA
Bayramören SORGULA SORGULA
Çerkeş SORGULA SORGULA
Eldivan SORGULA SORGULA
Ilgaz SORGULA SORGULA
Kızılırmak SORGULA SORGULA
Korgun SORGULA SORGULA
Kurşunlu SORGULA SORGULA
Orta SORGULA SORGULA
Şabanözü SORGULA SORGULA
Yapraklı SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Çankırı ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Çankırı ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Atkaracalar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla