Elazığ ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Elazığ Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Elazığ il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Elazığ belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Elazığ Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Elazığ E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Elazığ ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Elazığ ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Elazığ İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Elazığ merkez belediye veya  Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Elazığ ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Elazığ belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Elazığ SORGULA SORGULA
Ağın SORGULA SORGULA
Alacakaya SORGULA SORGULA
Arıcak SORGULA SORGULA
Baskil SORGULA SORGULA
Karakoçan SORGULA SORGULA
Keban SORGULA SORGULA
Kovancılar SORGULA SORGULA
Maden SORGULA SORGULA
Palu SORGULA SORGULA
Sivrice SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Elazığ ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Elazığ ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Sivrice Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla