Erzincan ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Erzincan Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Erzincan il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Erzincan belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Erzincan Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Erzincan E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Erzincan ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Erzincan ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Erzincan İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Erzincan merkez belediye veya  Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Üzümlü belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Erzincan ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Erzincan belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Erzincan SORGULA SORGULA
Çayırlı SORGULA SORGULA
İliç SORGULA SORGULA
Kemah SORGULA SORGULA
Kemaliye SORGULA SORGULA
Otlukbeli SORGULA SORGULA
Refahiye SORGULA SORGULA
Tercan SORGULA SORGULA
Üzümlü SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Erzincan ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Erzincan ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çayırlı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla