Gaziantep ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Gaziantep il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Gaziantep belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Gaziantep Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Gaziantep E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Gaziantep ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Gaziantep ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Gaziantep İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Gaziantep merkez belediye veya  Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Gaziantep ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Gaziantep belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Gaziantep SORGULA SORGULA
Araban SORGULA SORGULA
İslahiye SORGULA SORGULA
Karkamış SORGULA SORGULA
Nizip SORGULA SORGULA
Nurdağı SORGULA SORGULA
Oğuzeli SORGULA SORGULA
Şahinbey SORGULA SORGULA
Şehitkâmil SORGULA SORGULA
Yavuzeli SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Gaziantep ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Gaziantep ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Yavuzeli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla