Hakkari ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Hakkari Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Hakkari il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Hakkari belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Hakkari Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Hakkari E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Hakkari ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Hakkari ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Hakkari İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Hakkari merkez belediye veya  Çukurca, Şemdinli, Yüksekova belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Hakkari ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Hakkari belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Hakkari SORGULA SORGULA
Çukurca SORGULA SORGULA
Şemdinli SORGULA SORGULA
Yüksekova SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Hakkari ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Hakkari ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çukurca Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla