Edirne Keşan E-İmar uygulaması ile Keşan Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Keşan ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Keşan E-İmar Durumu Sorgulama

  Keşan E-İmar Sorgulama

  Keşan E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Keşan E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Keşan Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Keşan Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Edirne ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Edirne ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Keşan E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Keşan ilçesindeki Aşağı Zaferiye, Atatürk, Aydoğan, Beykent, Büyük Cami, Cumhuriyet, İnönü, İspat Cami, İstasyon, İstiklal, İzzetiye, Kemalpaşa, Mustafa Kemal Paşa, Paşayiğit, Yeni, Yeni, Yenimescit, Yukarı Zaferiye mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Keşan e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Keşan Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Keşan Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Keşan Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Keşan Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.

  2 yorum