Iğdır Şehri Online İşlemler Iğdır Genelinde Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Su Faturası, Rayiç Bedel gibi sorgulamaları yapabilirsiniz. Iğdır merkez veya Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca Belediyeleri Emlak Vergisi tahakkuk, başvuru, kayıt ve tahsilat işlemleri yapılabilecektir.

  Iğdır Merkez ve İlçe Belediyeleri e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

  Belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Iğdır Merkez E-Belediye veya Iğdır ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

  Iğdır İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir :

  76 belediye emlak vergisi
  Iğdır www.igdir.bel.tr https://online.igdir.bel.tr/ebelediye
  Aralık www.aralik.bel.tr www.aralik.bel.tr
  Karakoyunlu www.karakoyunlu.bel.tr www.karakoyunlu.bel.tr
  Tuzluca www.tuzluca.bel.tr www.tuzluca.bel.tr

  Emlak Vergisi veya Çevre Temizlik Vergisi sorgulayabileceğiniz Iğdır genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

  Paylaş.