Isparta ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Isparta Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Isparta il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Isparta belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Isparta Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Isparta E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Isparta ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Isparta ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Isparta İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Isparta merkez belediye veya  Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Isparta ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Isparta belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Isparta SORGULA SORGULA
Aksu SORGULA SORGULA
Atabey SORGULA SORGULA
Eğirdir SORGULA SORGULA
Gelendost SORGULA SORGULA
Gönen SORGULA SORGULA
Keçiborlu SORGULA SORGULA
Senirkent SORGULA SORGULA
Sütçüler SORGULA SORGULA
Şarkikaraağaç SORGULA SORGULA
Uluborlu SORGULA SORGULA
Yalvaç SORGULA SORGULA
Yenişarbademli SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Isparta ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Isparta ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Yenişarbademli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla