İstanbul ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme İstanbul il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi İstanbul belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını İstanbul E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. İstanbul ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de İstanbul ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

İstanbul İmar Durumu, Planında Neler Görünür? İstanbul merkez belediye veya  Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için İstanbul ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. İstanbul belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
İstanbul SORGULA SORGULA
Adalar SORGULA SORGULA
Arnavutköy SORGULA SORGULA
Ataşehir SORGULA SORGULA
Avcılar SORGULA SORGULA
Bağcılar SORGULA SORGULA
Bahçelievler SORGULA SORGULA
Bakırköy SORGULA SORGULA
Başakşehir SORGULA SORGULA
Bayrampaşa SORGULA SORGULA
Beşiktaş SORGULA SORGULA
Beylikdüzü SORGULA SORGULA
Beyoğlu SORGULA SORGULA
Büyükçekmece SORGULA SORGULA
Beykoz SORGULA SORGULA
Çatalca SORGULA SORGULA
Çekmeköy SORGULA SORGULA
Esenler SORGULA SORGULA
Esenyurt SORGULA SORGULA
Eyüp SORGULA SORGULA
Fatih SORGULA SORGULA
Gaziosmanpaşa SORGULA SORGULA
Güngören SORGULA SORGULA
Kadıköy SORGULA SORGULA
Kağıthane SORGULA SORGULA
Kartal SORGULA SORGULA
Küçükçekmece SORGULA SORGULA
Maltepe SORGULA SORGULA
Pendik SORGULA SORGULA
Sancaktepe SORGULA SORGULA
Sarıyer SORGULA SORGULA
Silivri SORGULA SORGULA
Sultanbeyli SORGULA SORGULA
Sultangazi SORGULA SORGULA
Şile SORGULA SORGULA
Şişli SORGULA SORGULA
Tuzla SORGULA SORGULA
Ümraniye SORGULA SORGULA
Üsküdar SORGULA SORGULA
Zeytinburnu SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani İstanbul ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, İstanbul ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla