Yozgat ve İlçelerinde Emlak Vergisi Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri Yozgat merkez belediyesi veya Yozgat ilçeleri Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy Belediyeleri e-belediye sistemlerinin işleyişi, emlak vegisinin sorgulanması ve kredi kartı ile ödenmesi işlemleri hakkında bilgi hazırladık.

    Yozgat Belediyesi ve ilçe belediyeleri Emlak vergisi (Çevre Temizlik Vergisi, Su faturası vb.)sorgulama ve online sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme seçeneklerini tek başlıkta toparladık. Yozgat Merkez E-Belediye veya Yozgat ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri, E-Belediye sistemi kolaylaştırmaktadır.

    Yozgat Merkez ve İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

    Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İl Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
    Yozgat ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik, Emlak İşlemleri hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, Yozgat ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

    Paylaş.