Sorgun E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Yozgat Sorgun E-İmar uygulaması ile Sorgun Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Sorgun ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Sorgun E-İmar Durumu Sorgulama

Sorgun E-İmar Sorgulama

Sorgun E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Sorgun E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sorgun Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Sorgun Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Yozgat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Yozgat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sorgun E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Sorgun ilçesindeki Agahefendi, Ahmetefendi, Ahmetfakılı, Akocak, Aksaray, Aydınlar, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Bedirbaba, Burunören, Camiikebir, Çarşıbaşı, Çavuşlu, Çay, Çötelli, Duralidayılı, Faraşlı, Gülveren, Gümüşkavak, Güzelyurt, Hanbaşı, Hoşumlu, Hürriyet, İsmailhacılı, Kale, Karakız, Karşıyaka, Kayabaşı, Kayakışla, Keser, Mahmatlı, Merkez, Musu Baba, Mükremin, Mülazım, Osmançavuş, Salur, Sorgun Tatlısı, Sungur, Yaycılar, Yazlak, Yeni, Yenidoğan, Yeşilöz mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Sorgun e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Sorgun Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Sorgun Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Sorgun Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Sorgun Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın