Tokat Başçiftlik E-İmar uygulaması ile Başçiftlik Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Başçiftlik ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Başçiftlik E-İmar Durumu Sorgulama

  Başçiftlik E-İmar Sorgulama

  Başçiftlik E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Başçiftlik E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Başçiftlik Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Başçiftlik Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Tokat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Tokat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Başçiftlik E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Başçiftlik ilçesindeki Cumhuriyet, Fatih, Gençosman, Karacaören Alibaba, Karacaören Aşıroğlu, Karacaören Gaziosmanpaşa, Sinanpaşa mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Başçiftlik e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Başçiftlik Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Başçiftlik Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Başçiftlik Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Başçiftlik Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.