İzmir ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

İzmir Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme İzmir il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi İzmir belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca İzmir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını İzmir E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. İzmir ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de İzmir ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

İzmir İmar Durumu, Planında Neler Görünür? İzmir merkez belediye veya  Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için İzmir ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. İzmir belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
İzmir SORGULA SORGULA
Aliağa SORGULA SORGULA
Balçova SORGULA SORGULA
Bayındır SORGULA SORGULA
Bayraklı SORGULA SORGULA
Bergama SORGULA SORGULA
Beydağ SORGULA SORGULA
Bornova SORGULA SORGULA
Buca SORGULA SORGULA
Çeşme SORGULA SORGULA
Çiğli SORGULA SORGULA
Dikili SORGULA SORGULA
Foça SORGULA SORGULA
Gaziemir SORGULA SORGULA
Güzelbahçe SORGULA SORGULA
Karabağlar SORGULA SORGULA
Karaburun SORGULA SORGULA
Karşıyaka SORGULA SORGULA
Kemalpaşa SORGULA SORGULA
Kınık SORGULA SORGULA
Kiraz SORGULA SORGULA
Konak SORGULA SORGULA
Menderes SORGULA SORGULA
Menemen SORGULA SORGULA
Narlıdere SORGULA SORGULA
Ödemiş SORGULA SORGULA
Seferihisar SORGULA SORGULA
Selçuk SORGULA SORGULA
Tire SORGULA SORGULA
Torbalı SORGULA SORGULA
Urla SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani İzmir ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, İzmir ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Kemalpaşa Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla