Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kahramanmaraş E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kahramanmaraş belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Kahramanmaraş ilçeleri olan ; Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Kahramanmaraş ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Kahramanmaraş Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kahramanmaraş E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kahramanmaraş ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kahramanmaraş ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Kahramanmaraş ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Kahramanmaraş belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kahramanmaraş SORGULA SORGULA
Afşin SORGULA SORGULA
Andırın SORGULA SORGULA
Çağlayancerit SORGULA SORGULA
Dulkadiroğlu SORGULA SORGULA
Ekinözü SORGULA SORGULA
Elbistan SORGULA SORGULA
Göksun SORGULA SORGULA
Nurhak SORGULA SORGULA
Onikişubat SORGULA SORGULA
Pazarcık SORGULA SORGULA
Türkoğlu SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kahramanmaraş ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kahramanmaraş ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Dulkadiroğlu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Kahramanmaraş sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.