Karaman İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Karaman Belediyesi internet sitesi üzerinden (E-imar) imar durumu, planı sorgulama Karaman ilinde, merkez belediyesi sınırları dahilinde bulunan veya Karaman ilçeleri ; Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Sarıveliler belediyesi kapsamında bulunan arsanızın imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Karaman Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ( Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Sarıveliler ) rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Karaman E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Karaman ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Karaman ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Karaman Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Karaman ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Karaman ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Ayrancı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Karaman SORGULA SORGULA
Ayrancı SORGULA SORGULA
Başyayla SORGULA SORGULA
Ermenek SORGULA SORGULA
Kazımkarabekir SORGULA SORGULA
Sarıveliler SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Karaman genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla